Tur Kategorilerimiz

GÜNÜBİRLİK TURLAR

ARAPAPIŞTI KANYONU TURU

25 MAYIS CUMARTESİ

ARAPAPIŞTI KANYONU TURU

KÖFTECİ YUSUF’TA KAHVALTI (EKSTRA)

ARAPAPIŞTI KANYONU TEKNE TURU(EKSTRA)

ÖĞLE YEMEĞİ MOLASI!

BÜYÜLÜ ŞEHİR NYSA ANTİK KENTİ

Tur Tarihi:

25 MAYIS CUMARTESİ  – 820 TL

3 - 10 Yaş : -70 TL İNDİRİMLİ!

 

KALKIŞ YERLERİ VE SAATLERİ:

08:00 ŞELALE BİM ÖNÜ & TÜTÜNCÜLER IŞIKLAR NOVA DİŞ ÖNÜ

08:05 KOÇTAŞ YANI MİGROS ÖNÜ

08:10 KUŞADASI AVM

08:25 SÖKE YENİKENT

08:30 SÖKE TREN GARI

 

Not: Kalkış saatlerimiz misafirlerimizin biniş yerlerine göre değişiklik gösterebilir.Kalkış yeri ve saat konfirmeleri bir gün öncesinden misafirlerimiz ile iletişime geçerek bilgilendirilecek

 

Kuşadası Gezi Rehberi Gözüyle Tur Programımız:

Siz Değerli Misafirlerimizi daha önce belirlenen saat ve yerlerde ki hareket duraklarımızdan aldıktan sonra ilk olarak Köfteci Yusuf’ta ekstra kahvaltımızı aldıktan sonra Arapapıştı Kanyonu diğer adı ile İnceğiz Kanyonu, Aydın ili ve Bozdoğan ilçesi sınırları içerisindedir. Son yıllarda muhteşem doğal güzellikleri ile herkesin merak ettiği ve ilgi gösterdiği Arapapıştı Kanyonu’na varıyoruz. Arapapıştı Kanyonu’ndaki Kemer Barajı, muhteşem rengiyle görenleri adeta büyülüyor. İskandinav ülkelerine, Phuket Adalarına, Krabi, Bond Adası ya da Pi Pi Adası’ndaki lagünlere benzetilen bu eşsiz güzellik, tarihi ve kültürel dokusuyla da dikkat çekiyor.Üstelik bu bölgede bulunan ve kayaların içi oyularak oluşturulan Kaya Mezarları binlerce turistin akınına uğruyor. Hatta bu mezarların arasında bir de kaya manastır olduğu söylentiler arasında… Aydın Büyükşehir Belediyesine bağlı olan Kemer Barajı üzerinde bizi bekleyen tekneler ile (ekstra) yaklaşık 2 saatlik kanyon turumuza başlıyoruz (ekstra 250tl yetişkin kişi başı,öğrenci 200tl). Tekne içerisinde yanınızda bir ceket getirmeyi unutmayınız!!! Muhtaşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 2 saat süren tekne turumuzun ardından öğle yemeği için yöresel pide ustalarının ellerinden Kıymalı Pide+Ayran+Salata (ekstra)  menüsü aldıktan sonra büyülü şehir Nysa Antik Kenti’ni ziyaret ediyoruz.NYSA Karia Bölgesinin en önemli kentlerinden biri. Menderes Nehrinin kuzeyinde Aydın dağlarının güneyindeki korunaklı yamaçtadır. Antik kaynaklara göre Helenistik dönemde M.Ö. 3. yy’da kurulmuş, önemli bir kültür merkezidir. Öyle ki Amasyalı ünlü coğrafyacı Strabon (M.Ö. 64-M.S. 24) eğitimini Nysa’da sürdürmüştür. Nysa dağına adını veren peri kızını, Dionysos’un perileri büyütmüş, dağın ışık tanrısı olmuştur.Şarap tanrısı Dionysos’un olduğu yerde hiç sessizlik olur mu? Şarap bardakta durduğu gibi durmaz ki içince… Müzik, dans, şarkı, sesleri yankılanır dağların yamaçlarında. Bağ bozumu törenlerinde tiyatrolar oynanır, kütüphanesinde bilgi yarışmaları yapılır. Daha doğrusu perilerin dans ettiği, tanrıların yarıştığı, insanların, efelerin bağrıştığı büyülü bir kent, efelerin de başşehridir NYSA. Rehberimiz eşliğinde kentin önemli mekanları olan sarnıcı,dükkanları, Stadyum’u,Roma hamamını gymnazyum’u, kütüphaneyi, kazı çalışmaları sonucu açılan 8 caddeyi, tiyatroyu,Roma köprüsü’nü, tünelleri, Çarşı Bazilikası’nı, Agora ve Gerontikon’u (Yaşlılar Meclis binası) arkeolojik alan içerisinde bazılarını yakından bazılarını uzaktan görerek ziyaret edeceğimiz başlıca yapılardır.Burada keyifli vakitler geçirdikten sonra akşam saat 17:30  civarı dönüş yoluna geçiyor ve yaklaşık 20:00-20:30 civarı Söke-Kuşadası’nda oluyoruz. 

Bir başka KUSADASI GEZİ REHBERİ / NEW ROADS TRAVEL AGENCY gezimizde görüşmek üzere, siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

NOT : Rehberimiz uygun gördüğünde programda değişiklik yapılabilir. 

 

İki Kişilik Odada Kişi Başı 820,00 TL
Tek Kişilik Oda 820,00 TL
Odada 3. Kişi 820,00 TL
Çocuk (2-10) 750,00 TL
Bebek (0-2) 0,00 TL